21. novembris, 2020
Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda
Time: 19:00
Venue: Baltā Flīģeļa un Pētera Vaska fonda Facebook

Pētera Vaska fonds 21.novembrī plkst.19 aicina uz koncerta «Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda» tiešraidi no Siguldas Koncertzāles Baltais Flīģelis.
To bez maksas varēs vērot Baltā Flīģeļa un Pētera Vaska fonda Facebook lapās!

Koncertā piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte.
Programmā Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi: izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka skaņdarbs «Darba instrumenta restaurācija». Tāpat koncertā būs dzirdama retā Jāņa Mediņa 1.Sonāte vijolei un klavierēm (1946), un cita latviešu klasiskā kamermūzika.

Vijolniece Magdalēna Geka koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties Vigmora zālē Londonā, Parīzes Filharmonijā, «Herkulessaal» Minhenē un citur. Latvijas publikai viņas vārds ir pazīstams kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 2014.gada rudenī, kam sekoja nominācija «Lielajai Mūzikas balvai».
Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē, kur šobrīd turpina studijas prestižajā «Mākslinieka diploma» programmā (Artist Diploma).
Magdalēna spēlē 1734.gadā darinātu Alessandro Gagliano vijoli, ko viņai laipni aizdevis Anima Music Foundation.

Pianiste Iveta Cālīte aktīvi koncertē gan solo un ir pieprasīta kamermūziķe dažādos kameransambļu sastāvos Zviedrijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā. Spēlējusi Mocarta klavierkoncertu ar Stokholmas Karaliskās Mūzikas akadēmijas stīgu orķestri, kā arī izcīnījusi iespēju spēlēt M.Ravēla Sol mažora klavierkoncertu ar akadēmijas simfonisko orķestri un Danielu Blendulfu pie diriģenta pults.
Iveta studējusi Alfrēda Korto mūzikas augstskolā Parīzē, Francijā pie profesora Jean-Marc Luisada. Pēc tam studijas turpinājusi Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā, Zviedrijā pie profesora Stefan Bojsten un Mats Widlund, kur ieguvusi maģistra grādu un solista diplomu. Iveta ir Stokholmas Karaliskās mūzikas akadēmijas, kā arī Zviedrijas brīvmūrnieku ordeņa stipendiāte.

Vairāk informācijas:
Regīna Deičmane, Vaska fonda koordinatore
E-pasts: regina.deicmane@gmail.com
Agnese Geka, Vaska fonds
Mob. tālr. 37128680279; e-pasts: peteravaskafonds@gmail.com